شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي .

شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي

از سولفات مس چه استفاده هايي ميشود كرد؟

كود شيميايي سولفات مس

سولفات مس يكي از مواد شيميايي حساس ، مهم و كاربردي است كه جايگاه خود را در صنايع مختلف باز كرده است


سولفات مس و نحوه استفاده

كاربردهاي آن مي تواند:

1) مس براي تكميل روند ايجاد پيوندهاي آلي و تركيبات مورد استفاده قرار مي گيرد. فرم بي آب اين تركيب به عنوان يك كاتاليزور در فرآيند توليد تركيبات آلي استفاده مي شود.

2) سولفات مس به طور گسترده در توليد آتش بازي ها مورد استفاده قرار مي گيرد كه يكي از آنها توليد رنگ سبز روي آتش است.

3) در كشاورزي از اين ماده براي از بين بردن علفهاي هرز و توليد قارچ كش ها و سموم دفع آفات استفاده مي شود. به عنوان مثال ، قارچ انگور را مي توان با كمك مس سولفات و تركيب حاصل از آن درمان كرد.

4) استفاده از سولفات مس در تصفيه و تصفيه آب از موجودات آبزي و جلبك ها است. به همين دليل استفاده از سولفات مس در آكواريوم ها نيز رايج است و باعث از بين رفتن انگل ها و تصفيه آب مي شود.

مصرف سولفات مس براي بدن

مس سولفات نه تنها يك عامل ضد قارچ در كشاورزي است بلكه يك ضد عفوني كننده و ضد عفوني كننده قوي است كه براي عفونت هاي قارچي در انسان مورد استفاده قرار مي گيرد. همچنين از اين گياه براي سبز پاريس براي از بين بردن پشه هاي لارو كه باعث ايجاد مالاريا مي شوند استفاده مي شود. و براي كاهش رشد جلبكها بخصوص در استخرها و مخازن آب استفاده مي شود.

در گذشته ، مس سولفات يك مكمل رژيم غذايي محسوب مي شد و مورد استفاده قرار مي گرفت. اما امروزه از آن استفاده نمي شود ، اما اين مخلوط كريستالي غير ارگانيك است كه در شيمي درماني سازمان بهداشت جهاني براي پادتن مسموميت فسفر براي كمك به تسكين درد دندان مورد استفاده قرار مي گيرد.

ممكن است برخي از افراد نسبت به مس آلرژي پوستي داشته باشند. سولفات مس تأثير فوق العاده اي بر روي چشم ها مي گذارد و باعث صدمات زيادي به چشم مي شود. استنشاق اين تركيب باعث تحريك تنفس مي شود. مس سولفات نبايد استفاده شود زيرا مي تواند باعث اسهال و استفراغ شود.

موقع مصرف سولفات مس

براي رفع كمبود عنصر از كودهاي سولفات مس محلول در آب يا سمپاشي خاك استفاده شد. بهتر است در ابتداي بهار از اين تركيب به ميزان ششصد تا هزار گرم در هر هزار ليتر آب استفاده شود. غلظت بالاي عنصر مس گياهان را مسموم مي كند ، و ميوه ها مي شكنند و سياه مي شوند و لكه هاي قهوه اي روي برگ ها ظاهر مي شوند.

مخلوطي از سولفات مس و كربنات آمونيوم براي استروژن سازي خاك و براي كشت گل و گياهان زينتي استفاده مي شود تا از جواني گياهان جوان جلوگيري شود. از آن براي تهيه مخلوط بوردو با كود استفاده مي شود ، كه براي درمان برگ و بذر و همچنين براي درمان بيماري هاي قارچي روي انگور ، هندوانه و آجيل استفاده مي شود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۹:۴۴ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :