شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي .

شركت پالايش كود | اخبار و نهاده هاي كشاورزي

رشد سريع گياهان علوفه اي

رشد سريع گياهان علوفه اي

محصولات علوفه اي با ساختمان چهار كربني بخش بزرگي از زمين هاي كشت شده در سراسر جهان را تشكيل مي دهند. به صورت كلي در مناطق غير مرطوب منطقه و در ناحيه هاي مختلف رشد مي كند. سورگوم، يونجه، ارزن و گياهان علوفه اي ديگر در بسياري از مناطق غير مرطوب جهان كاشت مي شود و تقريبا سهم قابل توجهي در تغذيه انسان و دام در قاره امريكا، قاره اسيا و قاره آفريقا دارند. 

به گفته متخصصين شركت پالايش كود گفته مي شود كه محصولات علوفه اي بين سي و پنج تا چهل و نه درصد از محصولات كشاورزي قاره آسيا را تامين ميكند. يكي از مسائل بغرنج در توليد اين گياهان علوفه اي، عدم وجود عناصر ميكرو المنت از جمله آهن است. با استفاده از كود آهن به شكل محلو پاشي و با گذشت زمان، امكان توليد محصولات با كيفيت بالا وجود دارد. بر طبق مطالعات انجام شده توسط محققان، آنها به اين دستاورد رسيده اند كه گياهان علوفه اي مانند يونجه، با تركيبات خاصي هورمون فيتو سيدروفور را دارا ميباشد،دست اندركاران پالايش كود با توليدات كود آهن بسيار قوي ظرفيت جذب آهن از خاك را افزايش دهند، اما اين نيز ناشي از ريشه هاي سطحي و افشان است اين ويژگي براي كمك با بازگرداندن گياه به شكل كودبراي كاربرد آهن و افزايش جذب آهن در اين گياهان، تهيه شده است.

آهن قابل جذب گياهان

استفاده از كود كودها يكي از مؤثرترين روش هاي جواب دهي گياهان علوفه اي است. مهندسين پالايش كود اين روش موجب صرفه جويي در مصرف آهن مي شود و مقدار زيادي از صطخ زمين را مي توان با استفاده از كود مورد استفاده قرار داد، به ويژه اين روش زماني كه ريشه نمي تواند عناصر غذاي ضروري را از خاك جذب كند بسيار مفيد مي باشد. ما بايد ديگر انواع كودهاي آهن مانند سولفات آهن را در نظر بگيريم اما كارايي لازم را براي گياهان ندارند. از آنجا كه آهن اضافه شده در خاك به سرعت هيدراته شده و به شكل هيدروكسيد آهن در مي آيد و براي گياه غير قابل استفاده ميشود.

تماس با شركت پالايش كود :

031-55578491

09130025744


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۴:۴۳ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

گل سرخ ايراني(گل محمدي) گياه مقاوم

گل سرخ ايراني(گل محمدي) گياه مقاوم

بهنام اوجاقلو اعلام كرد: خروج هشتاد تن گلمحمدي در استان و علاقه مندان به استان زنجان از كشت اين گياه استقبال كردند.

مدير باغباني جهاد كشاورزي زنجان ، در مصاحبه اي با ISNA، گفت: "با توجه به سياست هاي وزارت جهاد كشاورزي براي توسعه محصول كم مصرف ، سازمان جهاد از اين طريق جايگزين كاشت محصولات مصرف پايين از محصولات مصرفي بالا در برنامه كاري خود قرار داده است ، لازم به ذكر است كه توسعه گل محمدي، در واقع، بوته هاي گلدار با شرايط آب و هوايي بسيار سازگار هستند و مقاومت بالا نسبت به آب كم آب دارند.

پرورش گل محمدي توليد گل محمدي كاشت گل محمدي

اوجاقلو ادامه داد؛: "در اين استان مديريت باغباني طي چهار سال گذشته توانسته است به منظور ارزيابي يارانه هاي زراعي و اقدامات ارتقاء و برنامه هاي مناسب اجرا، قادر به كاشت، داشت،برداشت ، پردازش، و همچنين مزاياي مانند اشتغال پايدار و همچنين ارزش صادرات محصول به گروه هدف و كشاورزان به شيوه اي مناسب خبررساني كنند. تا كنون، كاشت گل محمدي توسط كشاورزان مناطق مختلف استان مورد استقبال قرار گرفت.

بهنام اوجاقلو گفت؛كه برداشت گل ها بستگي به شرايط آب و هوايي دارد و از نيمه دوم ماه ارديبهشت تا پايان ماه خرداد ادامه مي يابد و اين نشان مي دهد كه بهره وري گل در استان به طور متوسط ​​دوهزاروهفتصد تن در هكتار است با توجه به شدت ارتقاء و اجراي برنامه هاي استان، انتظار مي رود كه در سال هاي آتي منطقه كشت شده در استان زنجان افزايش يابد.

مدياومور باغباني زنجان، اعلام كرد كه صدوشصت وهفت هزار نهال از نهال گلمحمدي يارانه اي كه در ميان متقاضيان در استان زنجان توزيع شده است كه كشت اين تعداد نهال باعث شد ساخت حدود صد هكتار گلستان گلمحمدي در استان انجام گيرد،هم اكنون، منطقه باغ هاي استان حدود سي هكتار است،گل محمدي گياهي است كه به كمترين ميزان كود دهي نياز دارد با توجه به ميانگين عملكرد اين محصول، انتظار مي رود حدود هشتاد تن گل هاي تازه به واحد پردازش و بازار وارد شود.

با اشاره به اين واقعيت كه گياه گل محمدي ناحيه هاي كم ارتفاع با خاك معتدل يا شني يافت مي شود، اشاره كرد كه حدود سي هكتار كشت در سال جاري در استان در زمين هاي شيب دار و خشكي روستاهاي امند و ماري زنجان انجام شده است .


منبع:
گل سرخ ايراني(گل محمدي) گياه مقاوم


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۹:۰۲ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

تثبيت آهن در گياهان سبز

تثبيت آهن در گياهان سبز

عنصر آهن به شكل فسفات و اكسيد آهن تثبيت شده است. به گفته كارآفرينان شركت پالايش كود اندازه جذب آهن توسط گياهان تا 10٪ محلول در آب و به فرم تركيبات است و تقريبا 80٪ از بقيه در فرم كلروپلاست ها به شكل ماده سفيد باقي مي مانند.

اندازه آهن در تمام قسمت هاي گياهي 7٪ است. انديشمندان پالايش كود اندازه آهن در برگ گياه بالاتر از ساقه و ريشه است. بيشترين نياز گياهان به آهن مستقيما به ميزان تكامل برگ هاي آنها بستگي دارد. كمبود آهن در برخي از مسائل رخ مي دهد، حتي اگر كمبود آهن در نزديكي باشد. مهندسين پالايش كود مي گويند : درجه تامين گياه به آهن از روش مقدار آهن و يا نسبت به درجه و ميزان اعتدال آن تعيين مي شود و بنابراين استفاده از كودهاي آهن براي تامين گياهان در اين شرايط پيشنهاد ميشود.

 

قدرت دريافت آهن توسط ريشه گياه

اندازه جذب آهن توسط انواع گياهان فرق دارد، و هركدام از گياهان مقدار مشخصي از آهن را جذب مي كند. به طور كلي، مقدار آهن در گياهان كم مصرف است اما مهم است و معمولا در صد ppm است. 
درمان گياهان از طريق كودهاي آهن ميسر است. اندازه آهن در غده ها، غلات و ريشها بسيار كم است و انباشت آن در برگ ها بيشتر است، به همين علت كمبود آهن در برگ ها پيش از آن رخ مي دهد. بيش از پنج ppm آهن در سطح هاي مختلف خاك زراعي مورد نياز است، در حاليكه مقدار آهن در خاك حدود دو درصد است و بنابراين مي توان گفت كه علت فقر آهن دلايل متعددي دارد كه چرا آهن توسط گياه جذب نمي شود. يكي از دلايل مهم جذب نشدن آهن زمين قليايي بودن خاك است . و ديگري زياد بودند عناصر ديگر مثل فسفر در خاك ميتواند باعث بوجود آمدن اين مشكل باشد،فسفر در خاك با آهن در رقابت مي باشد .كودهاي آهن براي اين منظور توصيه مي شود و استفاده از كود آهن براي درست كردن قطعات آسيب ديده و درمان گياهان ضروري است.

تماس با شركت پالايش كود :
031-55578491

09130025744


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۰۴ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

كشت گلخانه يي در شرايط سخت كم آبي

كشت گلخانه يي در شرايط سخت كم آبي

طبق خبرگزاري فارس، معاون وزير كشاورزي امروز اعلام كرد كه وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرده است كه پنج هزارو هشتصد  هكتار كشت گلخانه اي  در كشور با پنج ميليارد تومان جبران خواهد شد.

وي افزود كه به علت اهميت محصولات گلخانه اي در كشور، قبل از راه اندازي سه هزارو ششصد  هكتار بود كه وزير جهاد كشاورزي آن را به پنج هزارو هشتصد هكتارافزايش داد.

كشت گلخانه گياهان گلخانه يي كشت هيدروپونيك

طهماسبي گفت ساختن سايبان از دستاورد هاي ديگر براي جلوگيري از مصرف آب بيشتر در كشاورزي و باغ است و احداث سايبان  در باغ ها تا سي درصد جلوگيري از آب بيشتر ميكند و وزارت جهاد كشاورزي امكانات ويژه اي براي كساني كه اين سايبان ها را نصب ميكنند در نظر گرفته است.

محمدعلي طهماسبي ادامه داد؛ كه گلخانه ها در كاهش مصرف تا نود درصد موثر هستند و گفتند كه وزارت جهاد كشاورزي به گلخانه ها جهت مديريت مصرف آب در بخش كشاورزي و تامين نياز دارد و نيازهاي اين بخش بايد مورد توجه قرار گيرد.

محمد علي طهماسبي گفت: "ساخت آب انبار ها، نحوه كود دهي ، ساخت قنات و همچنين باغ هاي زير زميني ، تكنولوژي گذشتگان ما در اين سرزمين كهن است كه جهان را شگفت زده كرد.
محمدعلي طهماسبي گفت كه هزينه سايبان براي باغ ها از صدو پنجاه تا سيصد ميليون هكتار قابل تغيير است و افزود؛ كه امكانات ويژه براي راه اندازي اين سايبان ها فراهم شده كه شامل هشتاد درصد هزينه ها ميشود . يكي از كشت هايي كه بسيار مقرون از نظر ميزان مصرف آب كشت هيدروپونيك است كه معروف به كشت بدون خاك و از طريق آبدهي سيستماتيك انجام مي شود حتي كود هيدروپونيك از طريق اين سيستم آبياري در دسترس گياه قرار ميگيرد.

او افزود: "امروزه، ميلياردها متر مكعب آب به سفره هاي زيرزميني نفوذ كرده است كه مانع از خشكسالي و افزايش بهره وري آب در كشور شده است."درمورد دردسترس نبود انواع بذر صيفي و سبزي محمد علي طهماسبي گفت: "مسائل مربوط به مبادله ارز موجب ايجاد مشكلات براي توليدكنندگان و كشاورزان شده است كه با مشكلات متعددي مواجه شده اند.

روش جديد آبياري در زمينهاي سبزي و صيفي اردستان

علي اكبر صالحي گفت كه هفتاد درصد از مزارع اردستان   روش جديد آبياري را اجرا كرده اند كه باعث افزايش صد درصدي بهره وري انتقال آب به مزارع مي شود.
علي اكبر صالح گفت كه برداشت صيفي از يك هزار هكتار زمين در اردستان آغاز شده است.
او گفت: كه بيش از هشتاد درصد  صيفي اردستان به استان هاي ديگر فرستاده مي شود.
علي اكبر صالح ادامه داد:«  اردستان يكي از مهم ترين تأمين كنندگان شهر اصفهان است و گفت: "محصول اصلي اين شهر در روستاي قلعه و روستاي با درجه هواي گرم كشت شده است.

منبع :
كشت گلخانه يي در شرايط سخت كم آبي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۹:۳۷ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

آناتومي گياهان و نياز به عنصر آهن

آناتومي گياهان و نياز به عنصر آهن

هر گياه به علت نشانه هاي خاصي كه در ظاهرشان توليد مي كنند به فقر عنصر هاي مختلف عكس العمل نشان مي دهد.

 يكي از مبحث هاي ساختمان گياه، برگ هايي است كه به علت كمبود عناصر، به ويژه فقر آهن، عكس العمل نشان مي دهند. نشانه هايي كه در گياهان رخ مي دهد مي تواند به عنوان يك تحريك كننده براي مشخص شدن استفاده شود اما نمي تواند به عنوان يك اندازه دقيق براي فقر عناصر استفاده شود. يه بيان محققين شركت پالايش كود به عنوان مثال، كسري  عنصرهاي كم مصرف عناصر مانند: (كلر)، (مس)، (موليبدن)، (آهن)، (منگنز)، (روي)، كه به نام گياهان كم انرژي يا مواد مغذي ناميده مي شوند) و نشانه هاي آن در گياهان تقريبا به يك شكل است.

 در بعضي از شرايط، فقر عنصر در گياه پنهان است و ظاهر آن قابل مشاهده نيست، اما بر نتيجه نهايي گياه تأثير مي گذارد. برگ گياه توليد ميوه است و اگر سالم نباشد، نتيجه و كيفيت ميوه هم پايين ميايد. بنابراين، با نشانه هاي بيماري در گياه، به ويژه برگ بايد يك درمان انجام شود. به عنوان مثال، يكي از نشانه هاي اوليه در شكل برگ ها رنگ تغيير ميباشد كه نشانه اصلي فقر آهن است كه مي تواند با استفاده از كود آهن درمان شود.

تزريق كود آهن و سبزينگي

برگهايي كه فقر آهن دارند از كلروز زياد رنج مي برند، به شكل هايي كه پايه برگ ها زرد مي شود و رگه ها هنوز سبز هستند، نشانه هاي اصلي فقر آهن كلروز بين رگ ها از خارج به داخل و در برگ هاي جوانتر است زودتر ظاهر مي شود و در نهايت سطح كل برگ تحت تاثير قرار مي گيرد و در نهايت منجر به برگ سفيد مي شود. استفاده از كود آهن مي تواند نشانه هاي بر روي برگ را از بين ببرد. هرچند، بازسازي با كود آهن تا زماني كه سفيد شدن برگ كامل انجام نشده، امكان پذير مي باشد و پس از سفيد شدن و ريزش، مصرف كود آهن در گياه چندان كارايي ندارد. هنگامي كه كود آهن به گياه تزريق مي شود، قسمت اول كه تحت تأثير قرار مي گيرد، برگ ها است و براي اولين بار رنگ سبز روشن را به دست مي آورند. اين حالت بازسازي با كود، قسمت قابل توجه از گياه است.

شماره تماس پالايش كود :
031-55578491
09130025744


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۶:۰۶ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

دستور به جريان افتادن استيضاح محمود حجتي

دستور به جريان افتادن استيضاح محمود حجتي توسط لاريجاني

نادر قاضيپور، نماينده مردم اروميه، گفت كه بررسي استيضاح وزير كشاورزي روز دوشنبه، تحويل هيئت ريسه مجلس شده است.
قاضي پور ادامه داد كه تحريم ها در روز دوشنبه در كميته كشاورزي قرار مي گيرد، اما وزير در جلسه كميسيون شركت نكرده وبه تماس رئيس كميسيون هم واكنشي نشان ندادند.

دستور به جريان افتادن استيضاح محمود حجتي

نادر قاضي ‌پور خاطر نشان كرد : با توجه به مقررات داخلي، هيئت مديره بايد نتيجه بررسي از وزير را به دليل مشكلات فراوان اعلام كند.
نماينده اروميه گفت: "ما چهارده ميليارد دلار براي تأمين كالاهاي اساسي با تصويب مجلس دريافت كرده ايم، اما تا كنون گزارش هايي در مورد روش پخش كردن اين منابع دريافت نكرده ايم و ببينده افزايش نرخ تمام كالاها هستيم." لازم به ذكر است كه اين چهارده ميليارد به جيب كدام سؤاستفاده گراني منتقل مي شوند. بعضي از كالاها و كود هاي اساسي كشاورزان بايد تامين شود

در پاسخ به اين سخنراني، لاريجاني دستور داد كه هيئت رئيسه از موضوع بررسي شود.

آتش سوزي در قسمتي از زمينهاي كشاورزي ايلام

سرهنگ جمال موسوي، بنابه به خبرگزاري مهر، گفت: "مأموران ميشخاص بلافاصله پس از آتش سوزي در روستاي محمود آباد به محل حادثه رفتند .

رئيس پليس منطقه ايلام در مورد علت آتش سوزي گفت: تا به حال علت اين حادثه هنوز مشخص نشده است و كارشناسان اين موضوع را بررسي مي كنند و به مناطق احتمالي آتش سوزي مي پردازند.
او از شهروندان خواسته است كه هميشه به عنوان يك ميراث ملي حساس به مرتع و جنگل نگاه كنند و در صورت شروع آتش در همكاري با ساير ارائه دهندگان خدمات به پليس اطلاع دهند تا از گسترش آن جلوگيري شود از آتش و صدمه به مزارع و منابع طبيعي پيشگيري شود.

او افزود: با كمك ساكنان محلي، واحدهاي امدادرساني و افسران انتظامي بدون تلفات موفق به خاموش كردن آتش شدند.
وي اظهار داشت: "در اين آتش، حدود چهار ميدان گندم و جو در روستاي محمود آباد در آتش سوختند.

در همين راستا يك آتش سوزي در دارنجان لر فيروزآباد اتفاق افتاده است كه شش هكتار از ارزي كشاورزي اين ناحيه طعمه حريق شده است.

منبع:
دستور به جريان افتادن استيضاح محمود حجتي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۹:۲۳ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

تقويت عملكرد كلروپلاست با آهن

تقويت عملكرد كلروپلاست با آهن

از نظر متخصصان شركت پالايش كود فقر آهن اثرات واضحي رو گياهان مي گذارد كه يكي از علائم اصلي كمبود آهن در گياهان، وجود نشانه هايي زرد رنگ در برگ ها است و كمبود آهن باعث جلوگيري از كار كرد مفيد كلرپلاست در درختان مي شود. 

شركت پالايش كود

اما با توجه به مطالعات مختلف، نشانه هاي عنصر آهن در ريشه خيلي از درختان  وگياهان همچنين بر روي ريشه، تاثير مي گذارد از نشانه هاي كمبود آهن در ريشه ميتوان به موارد زيراشاره كرد:

1-شكل گرفتن آوندهاي ريشه بصورت گسترده

2-قطر قسمت انتهايي ريشه افزايش مي يابد

3-طول ريشه افزايش ميابد

تشكيل سلول هاي ترانسفوزيوني در ريزودرم با علائم كمبود آهن. (اين مكانيسم اصلي ترين تنظيم كننده براي افزايش آهن در گياهان است و تنها در گياهاني يافت مي شود كه قادر به اسيدي كردن محيط ريشه خود هستند). سلول هاي گذرگاهي چه هستند؟ سلول ها نقش مهمي در انتقال مواد دارند و فعاليت متابوليسمي زيادي دارند، سلول هاي گذرگاهي  در ريشه هايي كه كمبود آهن دارند در موقعيت پمپ هاي خروج هيدروژن قرار داده شده و تركيبات فنولي در گياه را آزاد مي كنند. اگر آهن به داخل گياه با استفاده از كود آهن نفوذ كند، ظرف يك يا دو روز، سلول هاي گذر گاهي از بين خواهد رفت.

*  

هنگامي كه محتواي آهن كمتر از حد نرمال است، تغييرات دوره اي در ظاهر ريشه و همچنين ميزان تحريك ريشه در مقدار تغييرات pH و ميزان دريافت آهن از طريق ريشه مشاهده مي شود. همه اينها با مصرف كود آهن به منظور پذيرش گياهان حذف مي شوند.

 

رشد ريشه بوسيله كود آهن

با استفاده از كودهاي آهن، نشانه هاي مانند ريزودرم اين در يك زمان كم برطرف مي شود.

طبق موارد ذكر شده، با فقر آهن، اولين نشانه ها در برگ (زردي برگ) و ريشه ديده مي شود كه استفاده از كود با تركيبي مناسب از خاك و گياه، مي تواند مشكلات گياهان، به خصوص مشكلات ريشه را حل كند. در ميان مزاياي استفاده از كود آهن در ريشه گياه، ممكن است گسترده كردن ريشه و رشد آن را در شكل عرضي،  باعث جذب آب و جذب مواد معدني در گياه توسط ريشه به راحتي انجام گردد . 

 

تماس با شركت پالايش كود :
031-55578491

09130025744


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۷:۵۱ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

قاچاق گندم به صورت گسترده نيست

قاچاق گندم به صورت گسترده نيست

محمود حجتي گفت كه حمل و نقل گندم در كشور ثبت شده است. ديده مي شود كه موارد قاچاق گندم پراكنده هستند، اما امكان خروج گندم از كشور به صورت وجود ندارد.

طبق گزارش تسنيم در طي ديدار محمود حجتي با علي عسكري رئيس سازمان صداسيما اعلام شد: ما بتوانيم با حمايت از آموزش و پرورش، توان توليد ملي را دو برابر كنيم و توليد ملي براي همين خاك و آب در حد متوسط، در حدود نيمي از توليد كنندگان برتر كشور افزايش خواهد يافت، توليد ملي ما دو برابر خواهد شد و اين ثروتي عظيم است كه از طريق افزايش بهره وري و آموزش و ارتقاء به دست مي آيد.

محمود حجتي وزير كشاورزي

ظرفيت توليد گياهان دارويي

مشخصات توليد گياهان دارويي و توليد ماهي در دريا بعنوان نمونه هايي از ظرفيت هاي باقي مانده كشور ذكر شده است. حجتي ادامه داد : با توجه به شرايط آب و هوايي و شرايط بازار براي توليد گياهان دارويي و همينطور در دسترس بودن سواحل سازگار، به خصوص در حوزه هاي محروم و كمتر توسعه يافته در جنوب، اگر اين گنجايش ها بتواند در جامعه تاثير بزرگي ايجادكند.

وزير جهاد كشاورزي افزود: قيمت اين گندم در سال ۹۸ هزاروهفتصد تومان بوده و تا الان حدود۳ميليون و۵۰۰ تن گندم از كشاورز ها خريداري شده .( اگر قيمتهاي كود هاي كشاورزي نظير كود dap يا كود tsp پايينتر باشد براي كشاورزان كشت و كار سودآوري بيشتري دارد، در نتيجه قاچاق محصولات كمتر خواهد شد.)

او در مورد امكان معكوس كردن قاچاق گندم با توجه به بالا رفتن نرخ ارز و قيمت بالاتر گندم در كشورهاي مجاور نسبت به قيمت تضمين عرضه داخلي در كشور سخن گفت. همانطور كه امكان افزايش قاچاق معكوس به دليل افزايش نرخ ارز در سال جاري وجود داشت، به نظر مي رسيد كه مكانيزم مورد نظر است. براي اسناد و شناسايي حمل و نقل گندم در كشور، موضوع قاچاق را به شدت كاهش داده است.

وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد كه در حال حاضر حمل و نقل گندم در پايگاه ها و مسيرها كنترل مي شود، حمل و نقل گندم در مسيري كنترل مي شود و در صورتي كه قانون و مقررات آن متوقف شود، با آنها برخورد قانوني ميشود.

محمود حجتي خاطر نشان كرد؛ كه آمادگي دستگاه ها، از جمله كارهاي گمركي، نيروهاي پليس و دستگاه هاي نظارتي و همكاري خوب بين طرفين، امكان كاهش معكوس قاچاق گندم را كاهش داده است، گفت: ممكن است موارد پراكنده اي هستند، اما قاچاق گمدم از درگاههاي رسمي دولتي ممكن نيست .


منبع :
قاچاق گندم به صورت گسترده نيست


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۵:۵۷ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

اثرات فقر آهن در خاك

اثرات فقر آهن در خاك

براساس تحقيقات شركت پالايش كود كسري آهن مي تواند ناشي از عدم توازن عناصر باشد به گونه اي كه مقدار يكي از عناصر در خاك بيش از حد باشد و از جذب بقيه عناصر مورد نياز جلوگيري نمايد. 

از عوامل كمبود آهن در خاك مي توان به چند مورد اشاره كرد: 

۱-. هرقدر كه خاك داراي محتواي فسفر بالاتري باشد، از جذب آهن گياه به دليل تشكيل رسوب جلوگيري مي كند. 

۲- بالا رفتن نيتروژن به شكل نيترات، جذب آهن را از بين مي برد يا آن را جلوگيري مي كند و باعث از دست دادن تعادل آنيون ها و كاتيون ها در گياهان مي شود.

 3. نداشتن توازن و فروپاشي آهن و روي در خاك، مقدار عنصر روي به ميزان كاهش يا افزايش جذب آهن تاثير مي گذارد. كاهش محتواي روي در خاك سبب افزايش محتواي آهن و افزايش آن سبب كمبود آهن درخاك ميشود.

4.نبود توازن آهن و منگنز شبيه به روي است و سطح بالا و پايين منگنز نيز باعث كاهش و افزايش آهن در خاك مي شود. 

5. نبود توازن آهن و موليبدن، بالا رفتن موليبدن در خاك با تشكيل رسوبات موليبدن آهن در سطوح ريشه، جذب آهن را كاهش مي دهد و مقدار موليبدن را در خاك هاي آهكي و قليايي افزايش مي دهد، پس مقدار جذب آهن كاهش مي يابد. بنابراين، در مورد هايي كه عدم توازن عناصر رخ مي دهد، استفاده از كود آهن براي حذف و افزايش آهن در خاك براي جذب گياه نياز و ضروري است.

 

آبدهي سنگين و خروج عناصر مغذي

بواسطه پژوهش هاي شركت پالايش كود كسري آهن در بسياري از موارد مي تواند توسط كود حل شود، اما علت كسري آهن در خاك بايد شناسايي شود. يكي از دلايل كمبود آهن در بسياري از باغ ها، آبياري سنگين در باغ است كه داراي خاك رس و زهكشي مناسب ندارد. به گفته مخترعين پالايش كود اين باعث مي شود خاك در اطراف ريشه به مدت طولاني اشباع شود، كه منجر به نبود اكسيژن در خاك مي شود. بنابراين، اگر خاك از كمبود آهن رنج مي برد، اين كمبود بايد با استفاده از كودهاي آهن جبران شود. البته اصلاح آبياري بسيار مهم است.

 

شماره تماس شركت پالايش كود:

031-55578491

09130025744

www.palayeshcood.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۸:۳۱ توسط:شركت پالايش كود موضوع:

شروع حملات جديدي ملخ ها در جنوب

شروع حملات جديدي ملخ ها در جنوب

طبق گزارش موج هرمز حميد دولتي،  با اخطار در مورد موج چهارم ملخ ها، به گفته سازمان غذا و كشاورزي سازمان ملل متحد (FAO) افزود: "موج جديدي از حمله ملخ ها به استان از سي خرداد به سمت غرب استان هرمزگان آغاز شده است.

حميد دولتي گفت ؛ حمله ملخ ها در هرمزگان تا شروع هفته آينده ادامه خواهد يافت و افزود كه همه كشاورزان بخش كشاورزي آماده هستند تا با ملخ ها برخورد كنند.

هجوم ملخ حمله ملخ ملخ خوراكي

حميد دولتي مدير حفاظت گياهان جهاد كشاورزي هرمزگان با اشاره به اين كه مشاركت تمام باغبانان و اپراتورها براي مقابله با آفات گياهان زراعي ضروري است، گفت: لازم است ترتيبات لازم براي خريد سم و تهيه تجهيزات سم پاشي و آمادگي براي مقابله با حمله ملخ ها انجام شود.

مدير حفظ نباتات اشاره كرد كه پانزده تن سم براي سي هزار هكتار زمين كشاورزي براي كشاورزان در نظر گرفته شده است.
حميد دولتي افزود : بالگردهاي سم پاش و تجهيزات براي مقابله با حمله به ملخ ها آماده شدند و از چهارده فرودگاه در اين استان براي فرود و برداشت بالگرد هاي سمپاشي استفاده شدند.
در پايان، حميد دولتي گفت: "با توجه به تصميم ستاد مديريت بحران در استان هرمزگان، تمام دستگاه ها زيربط آمادگيلازم را براي مقابله يا اين آفت را دارند.

استيضاح وزير كشاورزي از دستور كار پارلمان حذف گرديد

 علي اكبري طي مصاحبه با خبرگزاري تسنيم اعلام كرد كه طرح تجديد نظر محمود حجتي، وزير جهاد كشاورزي ، از دستور كار حذف شده است.

او توضيح داد كه اين طرح از دستور كار خارج شد، زيرا برخي از تقاضا كنندگان امضا خود را از پس گرفته بودند، و همچنين به اين دليل كه آنها معتقد بودند كه نبايد مورد بازجويي قرار بگيرد.

بر اساس اعلام تسنيم، طبق اعلام برنامه كاري كميسيون تخصصي، بازجويي هاي محمود حجتي در هفته جاري توسط كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي برگزار مي شود.
طبق گفته ي تسنيم،بازجويي محمود حجتي در هفته گذشته، با پنجاه و سه امضا و بيست محور براي بررسي، به كميسيون كشاورزي رسيد.

براي خريد انواع كود هاي كشاورزي دي آمونيوم و فسفات تريپل روي لينكها كليك كنيد. 


منبع :
شروع حملات جديدي ملخ ها در جنوب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۰۷ توسط:شركت پالايش كود موضوع: